There are 73 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule)
12/11 Boys Basketball  North Gem vs Horseshoe Bend
12/11 Boys Basketball  North Star Charter vs Richfield
12/11 Boys Basketball  Oakley vs Wilder
12/11 Boys Basketball  Salmon River vs Dietrich
12/11 Boys Basketball  Grace Lutheran vs Garden Valley
12/11 Boys Basketball  Raft River vs Liberty Charter
12/11 Boys Basketball  Compass Charter vs Camas County
12/11 Boys Basketball  Shoshone vs Riverstone
12/16 Boys Basketball  Blackfoot vs Pocatello
12/16 Boys Basketball  West Side vs Castleford
12/16 Boys Basketball  Malad vs St. Maries
12/16 Boys Basketball  Post Falls vs Minico
12/16 Boys Basketball  Burley vs Lake City
12/16 Boys Basketball  Homedale vs Ambrose
12/16 Boys Basketball  Emmett vs Timberline (Boise)


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
11/23 Girls Basketball  Twin Falls Christian Academy vs Lighthouse Christian
11/23 Girls Basketball  Shelley vs Minico
11/22 Girls Basketball  Glenns Ferry vs Valley
11/22 Girls Basketball  Oakley vs Wendell
11/20 Football  Carey vs Kendrick
11/20 Girls Basketball  Eagle vs Timberline (Boise)
11/19 Football  Weiser vs Sugar-Salem
11/19 Football  Skyline vs Sandpoint
11/19 Girls Basketball  Raft River vs Valley
11/19 Football  Highland (Poc) vs Rigby
11/18 Football  Oakley vs Raft River
11/18 Football  Firth vs West Side
11/18 Football  Firth vs West Side
11/16 Girls Basketball  Jerome vs Bishop Kelly
11/16 Girls Basketball  Snake River vs Kimberly
 
State Soccer Recap (Championship Edition)
Six soccer teams are crowned as Idaho's best
Published: 10/21/2021 7:53:53 PM
Brandon Baney
Content Manager/Broadcaster
brandon@idahosports.com
 

ORDER GAME PHOTOS

Here is a short summary of every boys and girls soccer game from the various State Tournaments on Saturday.


Boys Soccer


CLASS 5A


Timberline 2, Boise 1 (Championship)

In an all District 3 title match, second-seeded Timberline (18-1-2) scored a tight win over fifth-seeded Boise (14-3-4) to win the 5A championship. Jake Anderson and Aydin Ege found the net for the Wolves, and each goal was assisted by Quintin Boggs.  Boise was led by the scoring of Chase Kluksdal.


Rocky Mountain 2, Lake City 1 (OT) (3rd Place)

The sixth-seeded Grizzlies (13-5-3) held off the top-seeded Timberwolves (18-2-1) to knock out the sixth-seeded Grizzlies (13-5-3) in overtime for third place.  Rylan McPherson and Lieve Ivanza both scored for Rocky Mountain, while Noah Janzen scored for Lake City.


Borah 1, Thunder Ridge 1 (Borah wins 4-2 on PKs) (Consolation)

Third-seeded Borah (16-3-2)  finished fifth at state with a penalty kick victory over fourth-seeded Thunder Ridge (13-6-1).  The Lions outshot the Titans on PKs 4-2.


CLASS 4A


Bishop Kelly 3, Sandpoint 1 (Championship)

Fourth-seeded Bishop Kelly (17-2-3) blitzed past third-seeded Sandpoint (10-5) to claim the 4A crown.  Shawn Cabus registered a goal and as assist, while Landan Schweiger found the net as well.  Sandpoint's Evan Darling scored, but the Bulldogs also allowed an own goal to add to BK's lead.


Jerome 3, Hillcrest 2 (3rd Place)

Top-seeded Jerome (14-1-4) earned third place with a 3-2 win over second-seeded Hillcrest (15-4-2).  Ubaldo Palacios, Luis Chavez and Isaiah Nevarez all scored for Jerome in the win.  Hillcrest was paced by goals from Adrian Milano and Giovanni Gutierrez-Espinosa.


Canyon Ridge 2, Caldwell 1 (Consolation)

The sixth-seeded Riverhawks (12-4-5) outlasted the fifth-seeded Cougars (15-5-2) in the consolation match.  Vincent Milindi and Riley Scott scored for Canyon Ridge, while Fabian Arguello did the same for Caldwell. 


CLASS 3A


Sugar-Salem 5, McCall-Donnelly 1 (Championship)

The third-seeded Diggers (18-3) raced past the fifth-seeded Vandals (13-3) to win the Class 3A championship.  Ricardo Contreras continued his sizzling performance at state, finishing with a hat trick for Sugar-Salem.  Kyle Brunson and Devon Peterson also found the net for the Diggers.  McCall-Donnelly's lone goal came from Kaden Pate.


Teton 3, Kimberly 0 (3rd Place)

Seventh-seeded Teton (12-5) shut out eighth-seeded Kimberly (10-11-2) to earn third place.  Ulisses Montoy, Rayle Juarez and Anthony Castro scored for Teton in the win.


American Falls, 1, Sun Valley Community School 1 (American Falls wins 6-5 on PKs) (Consolation)

The second-seeded Beavers (16-3) bested the top-seeded Cutthroats (17-3-2) on penalty kicks after a 1-1 tie in regulation.  Alex Bribiezca, Julio Lopez, Emiliano Nunez, Isaac Hernandez, Kevin Gonzalez and Manuel Rosales were successful for American Falls during penalty kicks.


GIRLS


CLASS 5A

Lake City 1, Boise 0 (Championship)

The fourth-seeded Timberwolves (17-1-1) defeated the third-seeded Brave (16-4-1) in an intense championship match.  The dramatic game-winning goal came from Elliott Kortus with just 3:29 to play in the match.  Boise outshot Lake City 12-4 overall, but the Timberwolves converted when it counted to win their first title since 2016.


Rocky Mountain 3, Highland 1 (3rd Place)

Second-seeded Rocky Mountain (20-2) met top-seeded Highland (17-2) in a matchup that everyone predicted would happen going into the 5A state tournament.  However, many thought these teams would face off for the championship; instead, it came in the third place match.  Violet Rademacher and Nadia Kincaid found the net for Rocky Mountain.  The third goal was sent into the box by Kaitlyn Slocum, but Highland allowed an own goal on the play.  The Rams scoring came from Abby Satterfield.


Timberline 2, Centennial 1 (Consolation)

Fifth-seeded Timberline (15-5-1) moved past seventh-seeded Centennial (12-9-1) to win the consolation match.  Chloe Brown scored both goals for the Wolves in the win.  Centennial's goal came from Isabella Wright.


CLASS 4A

Twin Falls 3, Vallivue 0 (Championship)

After finishing as the state runner-up a year ago, top-seeded Twin Falls (19-1) blanked sixth-seeded Vallivue (15-5-1) and left no doubt who the best team in Class 4A girls soccer was this year.  Ava Schroeder, Madelyn McQueen and Jaycee Bell scored for Twin Falls in the win, while Sydney Jund collected 12 saves and pitched the shut out in the net.


Skyline 2, Bishop Kelly 1 (OT) (3rd Place)

Second-seeded Skyline (16-1-2) won a tight battle over fifth-seeded Bishop Kelly (15-6-1) to bring home third place.  Tersea Ledezma and Tasha Miller found the net for the Grizzlies.  BK's goal was scored by Lexi Chatterton.


Moscow 3, Pocatello 1 (Consolation)

Seventh-seeded Moscow (6-9-1) took care of fourth-seeded Pocatello (11-6-4) in the consolation match.  Makai Rauch, Chesney Helmke and Araya Wood all scored for Moscow in the win.  Pocatello was led by Elle Hokanson's goal.


CLASS 3A

Fruitland 4, Sun Valley Community School 3 (Championship)

The top-seeded Grizzlies (19-0-1) capped off an undefeated season with a championship win over the sixth-seeded Cutthroats (17-5).  Abbi Roubidoux and Faith George each scored twice for Fruitland in the win.  Sun Valley was paced by two goals from Gretel Huss and a third from Mia Hansmeyer.


Sugar-Salem 0, Teton 0 (Sugar-Salem wins 5-4 on PKs) (3rd Place)

The fifth-seeded Diggers (14-5-2) edged the seventh-seeded Timberwolves (10-6-2) on penalty kicks after dueling to a 0-0 draw through regulation and overtime.  Isabelle Tuttle, Heather Owens, Dakota Weekes, Gali Garcia, and Tia Johansen found the net for Sugar-Salem during the penalty kicks portion of the match.


CDA Charter 2, Marsh Valley 0 (Consolation)

Second-seeded Coeur d'Alene Charter (17-2) finished their season on a high note against fourth-seeded Marsh Valley (14-4-2).  Cadence Wilson and Megan Moore scored for the Panthers, and Rebekah Hines added an assist.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DAY TWO RECAPS

CLASS 5A


Boise 1, Lake City 0 (Semifinal)

The fifth-seeded Brave (14-2-4) knocked out the top-seeded Timberwolves (18-1-1) thanks to a goal from Qussai Kadro off of an assist from Daniel Hirai. 


Timberline 0, Rocky Mountain 0 (Timberline wins 5-3 on PKs) (Semifinal)

In a fierce battle between District 3 rivals, second-seeded Timberline (17-1-2) outshot sixth-seeded Rocky Mountain (12-5-3) 5-3 on penalty kicks to earn the win.


Thunder Ridge 6, Lewiston 1 (Loser Out)

The fourth-seeded Titans (13-5-1) sent eighth-seeded Lewiston (10-8-3) home with an impressive offensive display.  Spencer Thompson scored twice for Thunder Ridge, while Tyler Thompson, Chuy Zamora, Junior Valenzuela and Adrian Trejo also added goals.


Borah 2, Madison 1 (Loser Out)

The third-seeded Lions (15-3-2) kept their season alive with a tight win over seventh-seeded Madison (10-8-2).  Bryce Whitting and Dino Ibrulj scored for Borah, while Carlos Camacho and Luke Messerly added assists.


CLASS 4A


Bishop Kelly 1, Jerome 0 (OT) (Semifinal)

Jake Dahl scored the game-winner for the fourth-seeded Knights (16-2-3) in overtime.  For top-seeded Jerome (13-1-4), this was their first loss of the season.

Sandpoint 3, Hillcrest 2 (OT) (Semfinal)

The third-seeded Bulldogs (10-4) slipped past second-seeded Hillcrest (15-3-2) in overtime to advance to the title match.  Eoin Eddy continued his strong play with two goals, while Evan Dickinson scored the third.  Hillcrest was led by goals from Isaac Woolley and Johan Hernandez-Gaytan.


Caldwell 6, Blackfoot 2 (Loser Out)

The fifth-seeded Cougars (15-4-2) exploded past eighth-seeded Blackfoot (6-7-4).  Clay Walton scored twice, while Yahir Esquivel, Fabian Arguello, Brian Ramirez and Axel Gonzalez also found the net in the win.


Canyon Ridge 4, Preston 1 (Loser Out)

Sixth-seeded Canyon Ridge (11-4-5) sent seventh-seeded Preston (10-8-2) home with the 4-1 win.  Dennis Malanda scored twice for the Riverhawks, while Alejandro De La Torre and Bachar Djouma added goals as well.  Preston's Bryan Ricaldi also scored.


CLASS 3A


McCall-Donnelly 2, Kimberly 1 (Semifinal)

The fifth-seeded Vandals (13-2) scooted past eighth-seeded Kimberly (10-10-2) to advance to the 3A title match.


Sugar-Salem 3, Teton 2 (Semfinal)

The third-seeded Diggers (17-3) were the only higher seed to avoid an upset on day one.  They continued that momentum in a win over seventh-seeded Teton (11-5) in a battle of District 6 rivals.  Ricardo Contreras, Landon Bingham and Kyle Brunson scored for Sugar-Salem.  Teton was led in scoring by Anthony Castro and Bryan Velazques. 


Sun Valley Community School 3, CDA Charter 0 (Loser Out)

The top-seeded Cutthroats (17-2-2) lived to fight another day, as they defeated fourth-seeded Coeur d'Alene Charter (12-4-2).  Nils Galloway scored twice for Sun Valley in the win, while Colin Hanna added the third goal.


American Falls 4, Bonners Ferry 0 (Loser Out)

Second-seeded American Falls (15-3) blanked sixth-seeded Bonners Ferry (12-4-4) in a loser out game.  Julio Lopez scored a hat trick for the Beavers, who also received a goal from Alex Bribiezca.


GIRLS SOCCER


CLASS 5A


Lake City 1, Highland 0 (Semifinal)

The fourth-seeded Timberwolves (14-5-1) upset the top-seeded Rams (17-1) and handed them their first loss of the season.  Elliott Kortus scored four minutes into the match, and the Timberwolves made the lead stand from there.  Highland had their chances, outshooting Timberline 16-4, but ultimately couldn't convert any of those scoring opportunities.


Boise 1, Rocky Mountain 1 (Boise wins 5-3 on PKs) (Semifinal)

The third-seeded Brave (16-3-1) outshot the second-seeded Grizzlies (19-2) 5-3 on penalty kicks.  Logan Smith of Boise and Kaitlyn Slocum of Rocky Mountain scored in regulation.  Then, in the penalty kick phase of the match, Boise received goals from Madeline Colborn, Sammy Smith, Evie Bretz, Logan Smith and Mia Bamon.


Timberline 2, Thunder Ridge 0 (Loser Out)

Fifth-seeded Timberline (14-5-1) blanked eighth-seeded Thunder Ridge (9-8-3).  The Wolves received goals from Isabella Widmor and Hayden Wilsey.


Centennial 0, Eagle 0 (Centennial wins 4-3 on PKs) (Loser Out)

Seventh-seeded Centennial (12-8-1) defeated sixth-seeded Eagle (12-9-2) 4-3 on penalty kicks after the two played to a scoreless draw through regulation and overtime.  Centennial outshot the Mustangs 12-10 in regulation, another indicator of how even this matchup truly was.


CLASS 4A


Twin Falls 1, Bishop Kelly 0 (OT) (Semifinal)

The top-seeded Bruins (19-1) won a tight overtime battle over the fifth-seeded Knights (15-5-1).  Jaycee Bell scored the game-winner for Twin Falls in the win.


Vallivue 4, Skyline 2 (Semifinal)

Sixth-seeded Vallivue (15-5-1) knocked off second-seeded Skyline (15-1-2).  Lizbeth Soto scored twice for the Falcons in the win.  Gracie Soto added another goal, and Alondra Osuna scored on a penalty kick.  Skyline was led by the scoring of Jaqueline Trejo, who found the net twice.


Pocatello 4, Caldwell 0 (Loser Out)

The fourth-seeded Thunder (11-5-4) shut out the eighth-seeded Cougars (9-12-2).  Kjerstin Bunderson scored a hat trick for Pocatello, while Lexi Bott also scored in the win.


Moscow 1, Canyon Ridge 0 (Loser Out)

The seventh-seeded Bears (5-9-1) held off the third-seeded Riverhawks (14-5-1).  Megan Poler scored the winning goal for the Bears.


CLASS 3A


Fruitland 7, Sugar-Salem 1 (Semifinal)

Top-seeded Fruitland (18-0-1) raced past fifth-seeded Sugar-Salem (13-5-2).  Abbi Robidoux scored twice to lead the Grizzlies' offensive attack.


Sun Valley Community School 2, Teton 1 (OT) (Semifinal)

The sixth-seeded Cutthroats (17-4) advanced to the title match with an overtime win over the seventh-seeded Timberwolves (10-5-2).  Mia Hansmeyer and Ruby Crist found the net for Sun Valley.  Teton's goal came from Piper Wilson.


Marsh Valley 7, Timberlake 0 (Loser Out)

Fourth-seeded Marsh Valley (14-3-2) blitzed past eighth-seeded Timberlake (11-8).  Abby Marshall notched a hat trick, Kamailee Singh added two more, and Cami Harris and Riley Sutton rounded out the scoring for the Eagles.


CDA Charter 3, Kimberly 1 (Loser Out)

The second-seeded Panthers (16-2) kept their season alive with a win over the third-seeded Bulldogs (16-3-2).  Isabella Lucky scored twice for CDA Charter, while Rebekah Hines added the third.  Kimberly was led by Isabella Osterman's goal.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DAY ONE RECAPS


BOYS SOCCER


CLASS 5A


Lake City 4, Lewiston 0

The top-seeded Timberwolves (18-0-1) remained unbeaten, as they defeated eighth-seeded Lewiston (8-9) in a rematch of the District 1-2 title match from a week ago.  Lake City's Tyler Gasper scored twice in the win.  Lake City's other goals came from Malachi Hutchens and a Lewiston own goal.


Boise 2, Thunder Ridge 1

Liam McCain scored twice for the fifth-seeded Brave (13-2-4) as they slipped past fourth-seeded Thunder Ridge (12-5-1) in a first round match.  Tyler Thompson scored the lone goal for the Titans.


Rocky Mountain 1, Borah 0

In a fierce battle between District 3 rivals, the sixth-seeded Grizzlies (12-4-3) knocked out the third-seeded Lions (14-3-2).  The difference came on a Rocky Mountain goal by Hasan Alaali.  Dalton Bateman added the assist, and Myles Cromar recorded seven saves in goal.


Timberline 1, Madison 0

Seventh-seeded Madison (10-7-2) pushed second-seeded Timberline (16-1-2) to the brink in their tournament opener, but the Wolves survived.  Jeremiah Moreno scored an unassisted goal for Timberline in the win.


CLASS 4A


Jerome 3, Blackfoot 0

Top-seeded Jerome (13-0-4) breezed past eighth-seeded Blackfoot (6-6-4) in their tournament opener.  Ubaldo Palacios scored twice for the Tigers, while Diego Lira added the third goal in the win.


Bishop Kelly 2, Caldwell 1

This was the fourth time these District 3 rivals faced off this season.  Fourth-seeded Bishop Kelly (15-3-2) won the first matchup in September, followed by a tie in the regular season rematch.  Fifth-seeded Caldwell (15-4-1) defeated the Knights in the District title game last week on penalty kicks 7-6.  So it's no surprise that this game was another classic.  Colton Crawford and Shawn Cabus scored for Bishop Kelly.  Axel Gonzalez tallied the lone goal for Caldwell.


Sandpoint 4, Canyon Ridge 0

The third-seeded Bulldogs (9-4) blitzed past sixth-seeded Canyon Ridge (10-4-5).  Eoin Eddy notched a hat trick for Sandpoint, while Evan Darling also scored in the win.


Hillcrest 4, Preston 0

Second-seeded Hillcrest (15-2-2) easily handled seventh-seeded Preston (10-7-2).  Hadrien Pena finished with a hat trick for the Knights, who also received a goal from Johan Hernandez.


CLASS 3A


Kimberly 1, Sun Valley Community School 0

The eighth-seeded Bulldogs (10-9-2) pulled off the upset of the day, knocking out the top-seeded Cutthroats (16-2-2).  Sun Valley CS had been the three-time defending state champs, but that crown will rest on the head of a new team in 2021.  Brian Rodriguez scored the lone goal off of an assist from Tegan Newlan to give Kimberly the win.


McCall-Donnelly 0, CDA Charter 0 (McCall-Donnelly wins on PKs 5-4)

After a scoreless draw went through regulation and overtime, this first round match came down to penalty kicks.  The fifth-seeded Vandals (12-2) were one kick better than the fourth-seeded Panthers (12-3-2).  Brandon Chaves (twice), Owen Hughes, Sabastian Baker and Robert Provost all netted penalty kicks for McCall-Donnelly in the win.


Sugar-Salem 4, Bonners Ferry 0

Third-seeded Sugar-Salem (16-3) raced past sixth-seeded Bonners Ferry (12-3-4) in their tournament opener.  Ricardo Contreras notched two goals and an assist, Kyle Brunson had a goal and an assist, and Deven Petersen scored as well for the Diggers.


Teton 2, American Falls 1

The seventh-seeded Timberwolves (11-4) scored the second big upset of the day.  After top-seeded Sun Valley Community School was dismissed earlier in the day, Teton did the same to second-seeded American Falls (14-3).  Bryan Velazques and Anthony Castro found the net for the Timberwolves.  The Beavers' lone goal came from Alex Bribiezca.


GIRLS SOCCER


CLASS 5A

Highland 5, Thunder Ridge 0

Top-seeded Highland kept its undefeated record intact in an opening round rematch of the District 5-6 title match from a week ago.  Highland (17-0) outshot eighth-seeded Thunder Ridge (9-7-3) 20 to 2 overall.  Halle Richards scored twice for the Rams.  Abby Satterfield, Kaylee Vaughan and Saydree Bell all found the net for Highland as well.


Lake City 3, Timberline 2

In a battle of the Wolves, it was fourth-seeded Lake City (15-1-1) that outlasted fifth-seeded Timberline (13-5-1).  Lucy Evans and Elliott Kortus scored for Lake City in the first half, while Timberline's London Carter and Aston Rasco did the same.  Tied 2-2 at halftime, Lake City got the winning goal in the 25th minute of the second half when Georgia Whitehead found the back of the net.


Boise 2, Eagle 1

In a District 3 showdown, third-seeded Boise (15-3-1) nudged past sixth-seeded Eagle (12-8-2) in their tournament opener.  Sammy Smith scored for the Brave, and her older sister Logan Smith assisted on a goal by Allie Bruce.  Eagle's goal came from Allyse Bergdolt.


Rocky Mountain 3, Centennial 1

The 2nd-seeded Grizzlies (19-1) took the first step towards defending their 5A title by defeating fellow District 3 foe and 7th-seeded Centennial (5-5-1).  Tryne Tamminge assisted on goals by Violet Rademacher and Nadia Kincaid.  Hailey Murphy scored unassisted for Rocky's third goal.  Centennial was paced by Rilee Leigh's goal.


CLASS 4A


Twin Falls 6, Caldwell 1

The top-seeded Bruins (18-1) flexed their muscles offensively in a 6-1 tournament opener over eighth-seeded Caldwell (9-11-2).  Kaylin Bailey registered a hat trick for Twin Falls, while Miranda Wilson, Tiffany Humpherys and Tessa Nebeker also found the net for the Bruins.  Shaelyn Olsen scored the lone goal for Caldwell.


Bishop Kelly 2, Pocatello 0

Fifth-seeded Bishop Kelly (15-4-1) took care of fourth-seeded Pocatello (10-5-4) in an opening round match.  Izzy Reyes and Maggie Novosel scored for the Knights in the win.


Vallivue 3, Canyon Ridge 0

Lizbeth Soto scored twice and Aleksa Bowerman added a third goal for sixth-seeded Vallivue (14-5-1) as they defeated third-seeded Canyon Ridge (14-4-1) in their tournament opener.


Skyline 3, Moscow 0

The second-seeded Grizzlies (15-0-2) shut out seventh-seeded Moscow (4-9-1) in an opening round battle.  Kamry Fellows didn't allow a single goal, and also came up with five saves for Skyline.  Offensively, Teresa Ledezma scored twice and Mariel Stuart added the third goal for the Grizzlies.


CLASS 3A


Fruitland 8, Timberlake 1

The top-seeded Grizzlies (17-0-1) scorched the nets in their tournament opener against eighth-seeded Timberlake (11-7).  Abbi Roubidoux scored four goals, Faith George added three and Ashtyn Frazier rounded out the Fruitland scoring.  


Sugar-Salem 2, Marsh Valley 1 (OT)

Gali Garcia scored the game-winner for fifth-seeded Sugar-Salem (13-4-2), as they held off fourth-seeded Marsh Valley (13-3-2) in overtime.  Ellie Puzey found the net for the Diggers in regulation, while Marsh Valley's Cami Harris did the same.  Brylee Weekes registered four saves for Sugar-Salem as well.


Sun Valley 2, Kimberly 1 (OT)

Mia Hansmeyer scored once in regulation, and then again in overtime, to lift the sixth-seeded Cutthroats (16-4) past the third-seeded Bulldogs (16-2-2).  This was the second consecutive win for Sun Valley CS over their district rivals, as they also defeated Kimberly in the district title match a week ago 3-1.  Isabelle Momsen was under heavy duress in goal for the Cutthroats, as she came up with six saves against just one goal allowed (by Kimberly's Madison Smith).


Teton 0, CDA Charter 0 (Teton wins on PKs 4-3)

The seventh-seeded Timberwolves (9-5-2) ended second-seeded Coeur d'Alene Charter's stranglehold on the 3A classification.  The Panthers (15-2) had won the past five state championships, and six of the last seven.  That's all over now, though, as Teton converted on four-of-five penalty kicks following a scoreless overtime period.  CDA Charter only hit three-of-five PKs.  Teton goalkeeper Grace Zogg not only pitched the shutout, she also gobbled up nine saves.



Fan Comments
Sign In | Register








This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy