Coach's AdminSchedulesScoresBlogsGameStreamsPhoto GalleriesSports Guide Magazines
 
 
 
 




Upcoming Web Casts

(Click For Complete Broadcast Schedule & Archives)
8/23 Football  Centennial vs Boise
8/24 Football  Kirtland Central (NM) vs Minico
8/24 Football  Buhl vs Weiser
8/24 Football  Coeur d'Alene vs Rigby
8/24 Football  Idaho Falls vs Lewiston
8/24 Football  New Plymouth vs Homedale
8/24 Football  Snake River vs Kimberly
8/24 Football  South Fremont vs Fruitland
8/24 Football  Sugar-Salem vs Declo
8/24 Football  Timberline (Boise) vs Capital
8/24 Football  West Side vs Firth
8/24 Football  Orem (UT) vs Century
8/25 Football  Lethbridge Collegiate Institute (AB) vs Blackfoot
8/25 Football  Skyline (UT) vs Skyline
8/25 Football  Grace vs Kamiah
8/25 Football  Shadow Ridge (NV) vs Highland (Poc)
8/25 Football  Star Valley (WY) vs Hillcrest
8/30 Football  Mountain Home vs Pocatello
8/30 Football  Burley vs Buhl
8/30 Football  Cole Valley Christian vs Wendell
8/30 Football  Eagle vs Borah
8/31 Football  Capital vs Mountain View
8/31 Football  Castleford vs Hagerman
8/31 Football  Declo vs Aberdeen
8/31 Football  Meridian vs Timberline (Boise)


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
5/28 Football  District 4 Shrine Game
5/21 Track & Field  1A Boys State Track Award Photos
5/21 Track & Field  1A Girls State Track Award Photos
5/21 Track & Field  1A State Track Award Memory Mates
5/21 Track & Field  2A Boys State Track Award Photos
5/21 Track & Field  2A Girls State Track Award Photos
5/21 Track & Field  2A State Track Award Memory Mates
5/21 Track & Field  3A Boys State Track Award Photos
5/21 Track & Field  3A Girls State Track Award Photos
5/21 Track & Field  3A State Track Award Memory Mates
5/21 Track & Field  4A Boys State Track Award Photos
5/21 Track & Field  4A Girls State Track Award Photos
5/21 Track & Field  4A State Track Award Memory Mates
5/21 Track & Field  5A Boys State Track Award Photos
5/21 Track & Field  5A Girls State Track Award Photos
5/21 Track & Field  5A State Track Award Memory Mates
5/19 Track & Field  4A-5A Track Championships 1pm
5/19 Track & Field  4A-5A Track Championships 1:40pm
5/19 Track & Field  4A-5A Track Championships 3pm
5/19 Track & Field  4A-5A Track Championships Unified

Idaho High School Wrestling

The best place for online information for fans of high school wrestling in Idaho

2A/1A State Wrestling Rankings - Powered by: www.TheIdahoWrestler.com

Join the discussion now on the message boards!

Comment? Feedback? Email theidahowrestler@gmail.com

TEAM STANDINGS
1. Malad (91)
1-2-2-2-4-4-5-5-5
2. New Plymouth (72)
1-1-2-2-4-5
3. Declo (62)
1-2-2-2-3-
4. St. Maries (54)
1-2-3-4-5
5. Salmon (50)
1-2-2-3
6. Challis (42)
1-3-4-5
7. Potlatch (33)
1-3-5
8. Ririe (32)
1-1
9. McCall (25)
1-4
10. West Jefferson (17)
3-5


98
1. Smith, Ririe
2. Horn, Shoshone
3. D`Orazio, Challis
4. Smith, Malad
5. Potter, Malad

106
1. Austin, New Plymouth
2. Heyder, Malad
3. Anderson, Raft River
4. Udy, Malad
5. Stokes, West Side

113
1. Ward, Malad
2. Godfrey, Salmon
3. Barfuss, North Gem
4. Smith, Oakley
5. Eliason, West Jefferson

120
1. Burley, Salmon
2. Pair, Cascade
3. Belnap, West Jefferson
4. Korom, Oakley
5. Salazar, Challis

126
1. Lowen, McCall-Donnelly
2. Burley, Salmon
3. Svedin, Melba
4. Ratcliff, Prairie
5t. Edwards, St Maries
5t. Willie, Malad

132
1. Nunnelee, Declo
2. Checketts, Malad
3. Wallen, Potlatch
4. Andersen, Aberdeen
5. Travis, New Plymouth
138
1.Travis, New Plymouth
2t. Norton, St Maries
2t. Phillips, Declo
4. Several Tied

145
1. Richmond, St. Maries
2. Romero, North Fremont
3. Wilkins, Kamiah
4. Appa, McCall-Donnelly
5. Burk, Valley

152
1. Anderson, Ririe
2. Eliason, Malad
3. Mitton, Oakley
4. McWilliams, Prairie
5. Jiminez, Wendell

160
1. Paul, Potlatch
2. Massey, New Plymouth
3. Walters, St. Maries
4. Cutler, Challis
5. Several Tied

170
1. Abatti, Challis
2. Bowen, New Plymouth
3. Jarnigan, Salmon
4. Thompson, Firth
5. Amos, Potlatch

182
1. Ortiz, Glenns Ferry
2. Gunnell, Hansen
3. Corrigan, Challis
4. Several Tied

195
1. Clark, North Fremont
2. Horn, Shoshone
3. Gomez, Raft River
4t. Olson, Melba
4t. Martinelli, St Maries

220
1. Grossman, Marsing
2. Gentry, Declo
3. Burch, Firth
4. Jurdon, Soda Springs
5t. Frankman, West Side
5t. Daniels, Malad

285
1. Riggs, Glenns Ferry
2. Doman, Declo
3. Robison, Declo
4. Davis, New Plymouth
5. Reid, Firth



 
Advertise on IdahoSports.com | About Us | Past Years' Information | Privacy Policy

This information is copyrighted to IdahoSports.com.
Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.
Copyright 2018 IdahoSports.com