There are 289 fans on right now!

(Click For Complete Broadcast Schedule)
8/27 Football  Beaver HS, UT vs Marsh Valley
8/27 Football  Morgan HS, UT vs Sugar-Salem
8/27 Football  Elko, NV vs Middleton
8/27 Football  Green Canyon HS, UT vs Skyline
8/28 Football  Lighthouse Christian vs Kendrick
8/28 Football  Ogden HS, UT vs Pocatello
8/28 Football  Raft River vs Clearwater Valley
8/28 Football  Alta HS, UT vs Highland (Poc)
8/28 Football  Glenns Ferry vs Prairie
8/28 Football  Bear River HS, UT vs Madison
8/28 Football  Lehi HS, UT vs Coeur d'Alene
8/28 Football  Oakley vs Lapwai
9/3 Football  Minico vs Middleton
9/10 Football  Carey vs Wilder
9/11 Football  Kendrick vs Oakley


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
5/31 Football  2021 North South Shrine Game 8-Man
5/31 Football  2021 North South Shrine Game 11-Man
5/31 Football  2021 Shriners North South All Star 11 man
5/31 Football  8 Man North South Shriners all-star Football
5/22 Baseball  Rocky Mountain vs Mountain View
5/22 Baseball  Kimberly vs Snake River
5/22 Baseball  Twin Falls vs Canyon Ridge
5/22 Baseball  Malad vs Nampa Christian
5/22 Baseball  North Star Charter vs Genesee
5/22 Baseball  Weiser vs Fruitland
5/22 Baseball  Bishop Kelly vs Columbia
5/22 Baseball  Eagle vs Timberline (Boise)
5/22 Baseball  1A Consolation Kamiah-Glenns Ferry
5/22 Baseball  1A Consolation Kamiah-Glenns Ferry
5/22 Baseball  Melba vs Firth

 
1AD1 Boys Basketball All-Tournament Teams
Our broadcast crew of Gary Jones and Josh Byers makes their selections for the All-Tournament teams for the 1AD1 classification.
Published: 3/4/2019 8:50:50 AM
 





 
There were many great performances on the floor during the 2019 1AD1 Real Dairy Shootout! We tasked our broadcast crew with selecting the All-Tournament teams. See who they chose below.

ORDER TOURNAMENT PHOTOS

PURCHASE TOURNAMENT AUDIO PACKAGE

LISTEN TO ARCHIVES 

FINAL BRACKET

1AD1 Boys Basketball All-Tournament Teams

MVP
Spencer Schumacher, Senior, Prairie Pirates 
16.3 PPG, 11 RPG, 1.7 APG

1st Team
Brayden Hadaller, Junior, Potlatch Loggers
Zane Mussmann, Senior, Valley Vikings
Devin Ross, Senior, Prairie Pirates
Titus Yearout, Freshman, Lapwai Wildcats
Paul Yenor, Junior, Ambrose Archers

2nd Team
Ben Blythe, Sophomore, Ambrose Archers
Jason Hardy, Senior, Valley Vikings
Cole Hinnenkamp, Senior, Liberty Charter Patriots
Kendal Leighton, Senior, Lapwai Wildcats
Tyler Wilcoxson, Junior, Potlatch Loggers

Honorable Mention
William Ashley, Senior, Challis Vikings
Dionicio Elton, Junior, Liberty Charter Patriots
Nick Liebich, Sophomore, Riverstone Otters
Sam Mager, Junior, Prairie Pirates
Payton Sobotta, Senior, Lapwai Wildcats

6th Man Award
Cole Schlader, Sophomore, Prairie Pirates

Defensive Player of the Tournament
Charlie DeBoer, Sophomore, Riverstone Otters
 
 


Fan Comments
Sign In | Register















This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy