There are 448 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule)
1/26 Girls Basketball  Hillcrest vs Idaho Falls
1/26 Boys Basketball  Middleton vs Emmett
1/26 Girls Basketball  Skyline vs Shelley
1/27 Boys Basketball  Bonneville vs Shelley
1/28 Girls Basketball  Tri-Valley vs Garden Valley
1/28 Boys Basketball  Columbia vs Emmett
1/28 Boys Basketball  Tri-Valley vs Garden Valley
1/29 Boys Basketball  Rigby vs Idaho Falls
1/30 Girls Basketball  Council vs Garden Valley
1/30 Boys Basketball  Council vs Garden Valley
2/2 Boys Basketball  McCall-Donnelly vs Parma
2/3 Boys Basketball  Blackfoot vs Shelley
2/5 Boys Basketball  Pocatello vs Shelley
2/5 Boys Basketball  South Fremont vs Sugar-Salem
2/6 Boys Basketball  Kimberly vs Sugar-Salem


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
1/25 Boys Basketball  Castleford vs Hansen
1/23 Boys Basketball  Declo vs Malad C Team
1/23 Boys Basketball  Meridian vs Borah
1/23 Boys Basketball  Preston vs Twin Falls
1/23 Girls Basketball  McCall-Donnelly vs Grangeville
1/23 Boys Basketball  Declo vs Malad JV
1/23 Boys Basketball  Kuna vs Boise
1/23 Girls Basketball  Valley vs Hansen JV
1/23 Boys Basketball  Declo vs Malad
1/23 Boys Basketball  Columbia vs Minico
1/23 Girls Basketball  South Fremont vs Sugar-Salem
1/23 Girls Basketball  Valley vs Hansen
1/23 Girls Basketball  American Falls vs Snake River
1/22 Boys Basketball  American Falls vs South Fremont JV
1/22 Boys Basketball  Idaho City vs North Star Charter JV

 
Paul's Picks - Super Saturday!
I wasn't able to get Paul's Picks up in a blog the first two days, but here are my picks for Super Saturday!
Published: 3/6/2015 11:31:23 PM
 

Even though I wasn't able to get my picks up in a blog format the first two days (there were up in the Game Picks), here are the official "Paul's Picks" for all of the games played on Super Saturday!

5A
Consolation - Rocky Mt over Skyline 58-47
3rd Place - Capital over Borah 60-55
Championship Highland over Post Falls 68-64

4A
Consolation - Century over Burley 70-60
3rd Place - Twin Falls over Mt Home 56-49
Championship Rigby over Bishop Kelly 67-62

3A
Consolation - Fruitland over Kellogg 46-38
3rd Place - Shelley over Weiser 53-45
Championship South Fremont over Buhl 72-60

2A
Consolation - Grangeville over Declo 66-61
3rd Place - St Maries over West Jefferson 54-39
Championship Firth over Soda Springs 58-55

1AD1
Consolation - Ambrose over Liberty Charter 75-67
3rd Place - Oakley over Valley 46-35
Championship Prairie over Lapwai 80-72

1AD2
Consolation - Logos over Council 56-42
3rd Place - Dietrich over Mackay 52-46
Championship Carey over Rockland 62-53



Fan Comments
Sign In | Register















This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy