There are 2679 fans on right now!
(Click For Complete Broadcast Schedule)
1/20 Girls Basketball  Blackfoot vs Shelley
1/20 Girls Basketball  Teton vs Sugar-Salem
1/21 Boys Basketball  Homedale vs Parma
1/22 Girls Basketball  Bishop Kelly vs Middleton
1/22 Girls Basketball  Blackfoot vs Skyline
1/23 Boys Basketball  Caldwell vs Middleton
1/26 Girls Basketball  Hillcrest vs Idaho Falls
1/26 Boys Basketball  Middleton vs Emmett
1/27 Boys Basketball  Bonneville vs Shelley
1/28 Girls Basketball  Tri-Valley vs Garden Valley
1/28 Boys Basketball  Columbia vs Emmett
1/28 Boys Basketball  Tri-Valley vs Garden Valley
1/29 Boys Basketball  Rigby vs Idaho Falls
1/30 Girls Basketball  Council vs Garden Valley
1/30 Boys Basketball  Council vs Garden Valley


Most Recent Action Photo Galleries

(Click For Complete List Of Galleries)
1/19 Boys Basketball  Minico vs Canyon Ridge
1/16 Girls Basketball  Centennial vs Capital
1/16 Boys Basketball  Bear Lake vs West Side C Team
1/16 Boys Basketball  (JV)Soda Springs vs Snake River
1/16 Boys Basketball  Bear Lake vs West Side JV
1/16 Boys Basketball  Bear Lake vs West Side
1/16 Boys Basketball  Soda Springs vs Snake River
1/15 Girls Basketball  Bear Lake vs Malad JV
1/15 Girls Basketball  Bear Lake vs Malad
1/15 Boys Basketball  Shoshone vs Valley
1/15 Boys Basketball  Glenns Ferry vs Oakley
1/15 Boys Basketball  Jv Glenns Ferry vs Jv Oakley
1/15 Boys Basketball  Kimberly vs Snake River
1/14 Girls Basketball  Garden Valley vs Council
1/14 Boys Basketball  Marsh Valley Vs South Fremont JV

 
Paul's Picks: Boys Real Dairy Shootout Thursday Edition!
I make my picks for the quarterfinal round of the 2017 Boys 'Real Dairy Shootout'.
Published: 3/1/2017 8:01:38 PM
 
Follow Paul on Twitter: @IdahoSportsPaul


5A Boys Tournament - Ford Idaho Center

Game 1: Mountain View over Lewiston
Game 2: Rocky Mountain over Bonneville
Game 3: Madison over Centennial
Game 4: Boise over Post Falls


4A Boys Tournament - Borah HS

Game 1: Preston over Moscow
Game 2: Bishop Kelly over Jerome
Game 3: Middleton over Idaho Falls
Game 4: Vallivue over Burley


3A Boys Tournament - Meridian HS

Game 1: Sugar-Salem over Timberlake
Game 2: Parma over Gooding
Game 3: Shelley over Kellogg
Game 4: Weiser over Snake River


2A Boys Tournament - Capital HS

Game 1: St. Maries over Melba
Game 2: Ririe over Nampa Christian
Game 3: Bear Lake over Declo
Game 4: Firth over New Plymouth


1AD1 Boys Tournament - Vallivue HS

Game 1: Riverstone over Valley
Game 2: Prairie over Wilder
Game 3: Ambrose over Grace 
Game 4: Lapwai over Horseshoe Bend


1AD2 Boys Tournament - Caldwell HS

Game 1: Rockland over Deary
Game 2: Dietrich over Kendrick
Game 3: Council over Carey 
Game 4: Genesis Prep over Butte County






Fan Comments
Sign In | Register















This information is copyrighted to IdahoSports.com. Any rebroadcast, retransmission, or other use of this information is strictly prohibited without the expressed, written, consent of IdahoSports.com.

Copyright IdahoSports.com | Privacy Policy